Snažíte se už delší dobu pravidelně chodit do posilovny, ale pořád tomu nějak nemůžete přijít na chuť? Tam chodíte jen s největším sebezapřením a domů se vracíte unavení a rozlámaní? Nechápete, jak to druhé může tak bavit? Možná jste své cvičení vzali jen za špatný konec. Třeba se jen řídíte špatnými zásadami. Poradíme vám, čeho se při dalším cvičení vyvarovat. Snažíte se už delší dobu pravidelně chodit do posilovny, ale pořád tomu nějak nemůžete přijít na chuť? Tam chodíte jen s největším sebezapřením a domů se vracíte unavení a rozlámaní? Nechápete, jak to druhé může tak bavit? Možná jste své cvičení vzali jen za špatný konec. Třeba se jen řídíte špatnými zásadami. Poradíme vám, čeho se při dalším cvičení vyvarovat. Snažíte se už delší dobu pravidelně chodit do posilovny, ale pořád tomu nějak nemůžete přijít na chuť? Tam chodíte jen s největším sebezapřením a domů se vracíte unavení a rozlámaní? Nechápete, jak to druhé může tak bavit? Možná jste své cvičení vzali jen za špatný konec. Třeba se jen řídíte špatnými zásadami. Poradím vám, čeho se při dalším cvičení vyvarovat. 

  • Po týdnech lenošení je třeba se opět s chutí a hlavně s rozumem pustit do trénování. Bohužel, v mnoha případech první trénink po delší přestávce příliš rozumně nevypadá. Proč? Největší chybou, kterou můžete udělat je, že chcete začít tam, kde jste přestali. V první řadě je třeba si uvědomit, že není možné hned na prvním tréninku po delší přestávce dohnat všechno, co jste zameškali. Trénovat je třeba pozvolna. Co se stane, jestliže se tímto pravidlem řídit nebudete? Připravte se na nepříjemné příznaky svalové horečky. Bolest svalů může trvat tři až sedm dní. A to jednoznačně nestojí za to!

Samozřejmě, je třeba myslet i na to, že k váhám, se kterými jsme cvičili před přestávkou, se musíme vracet postupně.  

  •  Dopřejte svým svalům kvalitní odpočinek! Skutečnost je opravdu taková, že stejně jako náš organismus potřebuje pohyb, vyžaduje i kvalitní odpočinek a dostatek času na regeneraci. Přetrénováním toho opravdu hodně nezískáte! Nezapomínejte na to, že svaly nerostou v posilovně, ale během kvalitního odpočinku. Proto jednu svalovou skupinu není třeba procvičovat dříve než po 48 hodinách od předchozího tréninku. 
  • Někdo se k původní kondici vrátí rychleji, dalšímu to trvá déle a musí být trpělivý. Určitě nelze očekávat, že po jednom nebo dvou trénincích bude člověk hned v původní formě. Tak to při cvičení a celkově ve sportu prostě nefunguje. Co je však stoprocentně jisté? Trpělivost, kvalitní tréninky a zdravá strava jsou předpoklady, jak se ke kondici dopracovat co nejdříve. 

Zvládnu to i bez osobního trenéra?Je to omyl - osobního trenéra potřebujete. Trenér vám může ukázat, jak cviky správně provádět. Tak se vyhnete nesprávnému a neefektivnímu cvičení, které by bylo zbytečným žroutem vašich peněz a času. Nesprávné cvičení napáchá vždy více škody než užitku. 



TOPlist